6.04.2011 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego "Wszystko zaczyna się od marzeń". Konkurs przygotowany został na podstawie książek Marcina Pałasza. Autor konkursowych książek był gościem specjalnym tego spotkania. W finale wzięło udział 21 uczestników z siedmiu gmin powiatu legnickiego. Chojnowianie - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 przygotowani przez nauczyciela bibliotekarza Elżbietę Rusiecką - zajęli: Julia Zawadzka - I miejsce, Nikola Ginda - V miejsce i Marta Sobiechowska - VI miejsce. Konkurs "Wszystko zaczyna się od marzeń" został zorganizowany w ramach tegorocznej edycji BLIŻEJ KSIĄŻKI - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego.
2011-04-16 14:48
Spotkanie z Marcinem Pałaszem, pisarzem dla dzieci i młodzieży - dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego - oraz autorem słuchowisk. Podczas spotkania z chojnowską młodzieżą nasz gość opowiadał o tym, jak to całkiem przypadkowo rozpoczął karierę pisarską i co z tego wynikło. Na podstawie książek Marcina Pałasza przeprowadzony został powiatowy konkurs czytelniczy w ramach tegorocznej edycji BLIŻEJ KSIĄŻKI - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego.
2011-04-16 11:40
Tym razem, na zaproszenie dzieci do Bibliotecznej Akademii Malucha przybyła Wiosna i wspólnie ze Słonkiem, Biedronką i Bocianem rozpoczęła wesołą, wiosenną zabawę z maluchami. Dzieci dowiedziały się m.in. ile kropek ma biedronka fruwająca po zielonej łące oraz przed kim uciekają zielone żabki.Dużo radości sprawiły najmłodszym zajęcia sprawnościowe. I chociaż niełatwo było stać na jednej nodze, jak bocian czy skakać, jak żabka to dzieci poradziły sobie z tym doskonale.
2011-04-16 09:49
Spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki i Dyskusyjnego Klubu Książki w 2011 r.
2011-03-31 16:00
Wystawa przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w ramach realizowanego przez nich projektu "Wiedza o OZE oświetli Twoją szkołę". Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o energetyce przyjaznej środowisku oraz zrównoważonym gospodarowaniu i zarządzaniu energią w szkołach.
2011-03-18 15:19