Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w listopadzie!

Warto przeczytać w listopadzie ! Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Katarzyna Bik – „Najdroższa. Podwójne życie damy z gronostajem"; Shaun Bythell - „Pamiętnik księgarza"; Marcin Wilk – „Kwiatkowska. Żarty się skończyły"; Polina Żerebcowa – „Mrówka w słoiku. Dzienniki czeczeńskie 1994 - 2004" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Czerwińska – Rydel - „Medal za uśmiech... czyli dzieci mają głos!"; Cori Doerrfeld - „Do widzenia, dzień dobry"; David Litchfield - „Niedźwiedź i pianino"; Arnold Lobel - „Mysie bajeczki"; Arnold Lobel - „Mysie przysmaki"; Markus Zusak - „Gliniany most". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2019-11-15 17:25

Kto odwiedził Muchomorka?

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Bibliotecznej Akademii Malucha wybraliśmy się 30 października 2019 r. na skraj lasu, gdzie mieszka Muchomorek, który uwielbia przyjmować gości. Muchomorek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o swoich przyjaciołach żyjących w lesie. Potem także wspólnie bawiliśmy się w wiele zabaw, m.in.: „Bajkę o jesiennym szalu” - na podstawie utworu z antologii wierszy dla dzieci Wiesława Kota, „Przytulanki” - zabawę relaksującą profesor Marty Bogdanowicz. Piękne muchomorki wyklejone przez uczestników pozostały plastyczną, miłą pamiątką z naszych zajęć.

2019-11-08 10:06

Wszystko leci…

22 października 2019 r., jak co miesiąc, odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Tematem spotkania była piękna pora roku – złota polska jesień. Naszych miłych słuchaczy w jesienny nastrój wprowadziliśmy wierszami z książek „Antologia literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej i „Razem ze słonkiem. Złota jesień”. Czytaliśmy wiersze „Kasztany” i „Jarzębina” Hanny Ożogowskiej, „Jesienią” Lucyny Krzemienieckiej, „Kasztany” Ewy Szelburg-Zarembiny, „Muchomór” Stefanii Szuchowej oraz „Wszystko leci…” Marii Kownackiej. Uwieńczeniem zajęć było wyklejenie muchomorka, który jest pięknym grzybkiem, ale oczywiście niejadalnym. Na zakończenie bawiliśmy się przy muzyce „Piosenki dla dzieci na różne okazje” oraz w znane zabawy „Kółko graniaste” i „Baloniku mój malutki”.

2019-11-07 13:59

Nowy rok akademicki w BAM

Zajęciami pt. „Pożegnanie lata”, które odbyły się 25 września 2019 r., rozpoczęliśmy nowy rok akademicki w Bibliotecznej Akademii Malucha. Lato przyniosło nam tyle radości - nauczyło nas pływać, zbierać truskawki i jagody, wspinać się na drzewa. Czas rozpakować walizki, plecaki i pomyśleć o ciepłych ubrankach. Kolorowe motyle żegnały lato wierszami z „Antologii literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej, a kilka wesołych zabaw muzycznych takich jak: „Leśny pląs”, „Wietrzyk”,” Jedzie pociąg z daleka” także umiliło nasze spotkanie. Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami wykleiły kolorowe skrzydełka i nimi przystrojone zatańczyły letni pożegnalny taniec.

2019-11-07 13:34

Biblioteka Wielkiego Człowieka – filmowa seria Instytutu Książki

Instytut Książki zaprasza wszystkich internautów w zabawną podróż wśród bibliotecznych regałów z dwójką uroczych przedszkolaków. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęła się emisja czytelniczych virali. Seria obejmuje 10 krótkich filmów, których akcja rozgrywa się w bibliotece. Virale są publikowane w każdą środę na stronie "Mała książka - wielki człowiek" na Facebooku do końca roku. Materiały filmowe: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID

2019-10-31 23:48


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki