Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

IBUK Libra: bezpłatny dostęp do 2500 e-booków

Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl przez kilkadziesiąt dolnośląskich bibliotek publicznych. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale w dowolnym miejscu. Czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymują indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. W edycji 2019 roku czytelnicy mają dostęp do ponad 2500 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Są to pozycje obejmujące literaturę z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, jak również wiele tytułów dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej. Szczegółowe informacje, w tym ranking najpopularniejszych książek wśród naszych czytelników, w zakładce IBUK Libra:

2019-08-08 13:59

Moja przyjaciółka Książka w wakacyjnej odsłonie

Pierwszy tydzień Wakacji z Biblioteką przebiegał pod hasłem „Moja przyjaciółka Książka” i trwał od 1 do 5 lipca. Rozpoczęliśmy od warsztatach drukarstwa prowadzonych przez Andrzeja Bobika, właściciela chojnowskiej drukarni UNIFOT. Na zajęciach pokazał dzieciom wiele akcesoriów wykorzystywanych podczas pracy drukarza. Drukować nie jest wcale łatwo, o czym uczestnicy mogli sami się przekonać drukując swoje imię. Pan Andrzej zaprezentował także film pokazujący, w jaki sposób powstaje „Gazeta Chojnowska”. Drugi dzień zajęć to wizyta Teatru Blaszany Bębenek z przedstawieniem Przygody Baltazara Gąbki. Aktorzy w barwny i wesoły sposób zaprezentowali historię Smoka Wawelskiego, który wyrusza do krainy deszczowców, aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W kolejnym dniu odbyły się warsztaty rzemiosł dawnych poprowadzone przez Tomasza Sokołowskiego. Rozpoczął od przedstawienia obyczajów, kultury, strojów i uzbrojenia epoki średniowiecza. Potem dzieci uczestniczyły w warsztacie czerpania papieru oraz wyplatały sznurki za pomocą powroźnicy. Ostatnie dni to zajęcia czytelnicze i plastyczne. Na podstawie książki „Od pióra trzcinowego do edytora tekstu. Historia pisma i druku” autorstwa Anity Ganeri dzieci wykonywały własnego pomysłu książki oraz własne inicjały. Wystawę inicjałów można jeszcze podziwiać w naszej bibliotece. Na zakończenie wakacyjnego tygodnia na dzieci czekała niespodzianka. Otrzymały od pana Andrzeja Bobika wyjątkową pamiątkę – plan lekcji ze zdjęciami z warsztatów drukarstwa.

2019-07-25 11:08

Wynalazek na piątkę z plusem!

„Powiedział mi kiedyś tata/ I miał, jak się zdaje, rację,/ Że największym wynalazcą wszechświata/ Był ten,/ Co wynalazł Wakacje” Tymi słowami wiersza "Wynalazek na piątkę z plusem" Ludwika Jerzego Kerna 26 czerwca br. zakończyliśmy przedwakacyjne spotkanie „Lato, lato, co ty na to” w Bibliotecznej Akademii Malucha. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na temat pory roku, jaka teraz jest, czyli lata. Jakie lato ma kolory oraz co możemy smacznego zjeść z drzewa lub z krzaczka. Zrywaliśmy także w podskokach czereśnie w sadzie, piekliśmy babki z ciasta dla całego miasta. Wyruszyliśmy do naszego ogródka bibliotecznego, by i tam się pobawić. I namalować kolorową pracę plastyczną. A na zakończenie zajęć odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz pamiątkowych książeczek. Kolejny rok akademicki w BAM zaliczony!

2019-07-24 15:52

Biblioteczka malucha

Przedwakacyjne zajęcia czytelnicze w Miejskim Żłobku Słoneczko, które odbyły się 18 czerwca br., to zaprezentowanie dzieciom krótkich opowiadań o zwierzętach. Na początku spotkaliśmy się z małą myszką, która schowała się w dziurze przed rudym kotem. Koś jednak musiał zaprowadzić porządek i był to piesek. Z małym pieskiem Spotem szukaliśmy zwierzątek, które mieszkają na wsi. Na koniec książkowych prezentacji były zagadki. Kto ma nos jak wąż? Kto jest tysiąc razy większy od rybki? Jakie zwierzęta zamieszkują dżunglę? A więc w naszej biblioteczce malucha znalazły się książeczki w sam raz dla ciekawych smyków: Bohdan Butenko – „Dziura”; Eric Hill – „Gdzie jest Spot?”, „Spot jedzie na wieś”, „Spot mówi dobranoc”; Jo Joof – „W dżungli”. A bardzo kolorowa praca plastyczna ze zwierzątkami, wykonana przez dzieci i opiekunów, była uwieńczeniem spotkania.

2019-07-23 15:32

Zapraszamy do konkursu fotograficznego „Sport i Czytanie”

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu związanym z projektem Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019 - konkursie fotograficznym "Sport i Czytanie" dla młodych czytelników i uczniów szkół z Dolnego Śląska do lat 16. Głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Przedmiotem konkursu są zdjęcia ukazujące oraz łączące dwie pasje: sport i czytanie. Zdjęcia w formacie jpg należy przesłać drogą elektroniczną na adres walizki@wbp.wroc.pl do dnia 18 października 2019 r. Regulamin konkursu i klauzula informacyjna dotycząca ewidencji uczestników wydarzeń, stanowiąca dopełnienie regulaminu:

2019-07-15 21:53


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki