login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie -
Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 – 15 maja 2021 r.
Za nami Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z różami i książkowymi niespodziankami dla naszych Czytelników. A przed nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który tradycyjnie organizujemy wspólnie z chojnowskimi szkołami. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Szkolnymi koordynatorami przedsięwzięcia są nauczyciele bibliotekarze: Ewa Wołoszyn z SP 3, Dorota Kamińska z SP 4 i Lucyna Olszewska z PZS w Chojnowie. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło "Znajdziesz mnie w bibliotece” pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Program naszego Tygodnia Bibliotek:
data publikacji: 2021-05-07 14:30
 
Święto Narodowe Trzeciego Maja
W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalony w 1791 r. akt, pierwszy w Europie i drugi na świecie, był próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do refleksji nad tym ważnym wydarzeniem, a pomocne w tym mogą być pozycje z naszych zbiorów, m.in. „Dzieje Sejmu Polskiego”, Stanisław Grodziski „Polska w czasach przełomu (1764-1815), „Konstytucja 3 Maja: 200-lecie tradycji”, „Konstytucja 3 Maja. Prawo - Polityka - Symbol”. Dużo różnorodnych materiałów znaleźć można w zasobach cyfrowych, m.in. w bibliotece cyfrowej POLONA.
data publikacji: 2021-04-30 16:38
 
Czytelnia wirtualna IBUK Libra 2021
Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl przez kilkadziesiąt dolnośląskich bibliotek publicznych. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale w dowolnym miejscu. Czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymują indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. W edycji 2021 roku czytelnicy mają dostęp do ponad 2700 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Uwaga: Wszystkie piny aktywne do kwietnia 2021 r. zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki pin otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów. Szczegółowe informacje, w tym nowa odsłona IBUKA Libry, w zakładce IBUK Libra:
data publikacji: 2021-04-30 14:31
 
Zaczarowany Las Toma Bombadila – finał konkursu
W 2003 roku The Tolkien Society 25 marca ogłosiło Światowym Dniem Czytania Tolkiena. Co roku, na początku stycznia jest ogłaszane motto, które przyświeca akcji, w 2021 jest to „Natura i Przemysł” . Wielbiciele twórczości J. R. R. Tolkiena tego dnia organizują różnego rodzaju imprezy. Już po raz szósty przyłączyliśmy się do tych obchodów. Dla poszukiwaczy przygód przygotowaliśmy konkurs „Zaczarowany Las Toma Bombadila”, który ogłosiliśmy 25 marca m.in. na naszej stronie internetowej. Każdy śmiałek Ziemi Chojnowskiej mógł wziąć udział w tej wirtualnej wyprawie.
data publikacji: 2021-04-23 11:14
 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich: Randka w ciemno z książką
„Dobre książki są zawsze prawdziwe, nawet gdyby opisywały rzeczy, które nigdy nie wydarzyły się i nie wydarzą. Są prawdziwe w innym sensie”/Stanisław Lem „Opowieści o pilocie Pirxie”. 23 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie tego dnia obchodzony jest dzień jej patrona – świętego Jerzego. Zgodnie z długoletnią tradycją w tym dniu obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w formie książek. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przygotowaliśmy Wyzwanie Czytelnicze „Randka w ciemno z książką”. Zapraszamy do biblioteki zawsze, a dzisiaj specjalnie - do zobaczenia 23 kwietnia!
data publikacji: 2021-04-21 13:58
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8-15 maja 20121

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki