Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Od bajki do bajki: wernisaż wystawy prac konkursu plastycznego "Od bajki do bajki": 21.09.2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki" został przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie. Między czerwcem a sierpniem 2017 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach autorskich z Melanią Kapelusz, Elizą Piotrowską i Przemysławem Wechterowiczem. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wybranych bajek tych pisarzy. Na wernisażu, który odbył się 21.09.2017 r., zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.

2017-09-29 16:01

Narodowe Czytanie 2017: 8.09.2017

W tym roku wybraną lekturą ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego – dramaturga, poety i malarza. Podobnie jak w latach ubiegłych, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, we współpracy z wszystkimi miejscowymi szkołami, wspólnie realizowali to przedsięwzięcie. Chojnowskie Narodowe Czytanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Rozpoczęliśmy 2 września – happeningiem w Rynku. Za kilka dni, 8 września, najpierw „Wesele” czytali uczniowie w Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespole Szkół. A potem, na spotkaniu finałowym w Rynku, czytali mieszkańcy miasta.

2017-09-26 14:36

Narodowe Czytanie 2017: 02.09.2017

Rozpoczęcie, happeningiem, Narodowego Czytania w Chojnowie. Podczas akcji dzieci zaśpiewały tradycyjne pieśni, przeczytany został fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz roznoszone były ulotki zapraszające na finałowe spotkanie. Dzieci do występu przygotowała Karolina Rosocka, animator kultury, na wakacyjnych warsztatach w MOKSiR.

2017-09-05 13:14

Od bajki do bajki: spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem: 10.08.2017

Jeśli ktoś lubi książki, niespodzianki i dobrą zabawę, to wszystko to znalazło się na spotkaniu Przemysława Wechterowicza w Przedszkolu Miejskim nr 1. Dowcipnie, z aktorskim zacięciem, prowadząc niemal nieustanny dialog z dziecięcą publicznością, pisarz opowiadał o sobie i o tym, jak pisze książki. Napisał ich sporo, a kilka z nich zaprezentował szerzej. Najpierw poznaliśmy Jętkę, bohaterkę książki „W pogoni za życiem", która chce zobaczyć cały Nowy Jork, a czasu na to ma niewiele, bo tylko jeden dzień. Potem było o marzeniach. O naszych, i o tych z wielkiej książki „Wielkie marzenia". A na koniec Przemysław Wechterowicz z „Uśmiechem dla żabki" pokazał, jak ktoś bliski - w prosty sposób - potrafi przemienić nasz smutek w radość. Podczas spotkania było jeszcze parę niespodzianek, a zakończył je wielki wspólny uśmiech i kiermasz książek autora.

2017-08-22 15:38

Od bajki do bajki: spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską: 11.07.2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki” odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, w którym uczestniczyły przedszkolaki. Dzieci, od samego początku, były bardzo zainteresowane niecodziennym gościem, który przyjechał do nich aż .... z Brazylii. Uważnie słuchały, jak pisze swoje książki w tym dalekim kraju. Żywiołowo reagowały nie tylko na ciekawostki dotyczące życia i pracy pisarki. Były też bardzo aktywne, gdy rozmawiała z nimi o bajkach. Po bajkach przyszedł czas i na inne tematy. O bibliotece, czytaniu i ulubionych książkach. Poznaliśmy też bliżej ciocię Jadzię i innych bohaterów serii Ciocia Jadzia - książek napisanych i zilustrowanych przez Elizę Piotrowską. Kilkoro przedszkolaków spróbowało też, naśladując autorkę, zainscenizować fragment z tych zabawnych i mądrych opowiadań. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek, oczywiście z ciocią Jadzią w roli głównej.

2017-07-14 13:15


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki