Katalog on-lineO ciemniejszej stronie Grecji


                                                               zobacz zdjęcia 

 

 

    Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie 23 czerwca 2021 r. po raz kolejny gościła dziennikarza i pisarza,  wychowanego w Chojnowie, Dionisiosa Sturisa. Przyjechał do nas ze swoją nową książką, która miała premierę kilka dni wcześniej, 16 czerwca -  „Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji". Współorganizatorem  spotkania był Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ. Klubowicze, dzięki uprzejmości autora i wydawnictwa, mieli możliwość wcześniejszego zapoznania się z tym reportażem i przygotowania się na spotkanie.

„Zachód słońca na Santorini" jest kontynuacją debiutanckiej książki Dionisa -  „Grecja. Gorzkie pomarańcze", która była nominowana do prestiżowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.


Autor relacjonuje w niej najnowszą historię Grecji. Porusza trudne sprawy, jakimi są m. in. działalność neofaszystowskiej organizacji „Złoty Świt", los uchodźców w Grecji czy  „marmury Elgina".

To także bardzo osobista wędrówka autora w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Apo pu ise? Skąd jesteś?"


Jest to książka, o której się tak szybko nie zapomina, wgryza się w pamięć  jak smaki, zapachy  i najpiękniejszy zachód słońca, podobno, na wyspie Santorini.


 Ponad półtoragodzinne  spotkanie upłynęło nam szybko. Oczywiście były i pytania -  te, które padły podczas spotkania, jak i te, na które odpowiadał podczas  składania autografów.


Na koniec Dionis obiecał wszystkim uczestnikom spotkania, że już w lipcu tego roku ukaże się nowa jego książka – tym razem kucharska!


Czekamy i życzymy dalszych sukcesów literackich. 
                                                                                           Anna Kopyra

moderator DKK ŁGARZ 

przy MBP w Chojnowie

Wakacje z Wyobraźnią: lipiec - sierpień 2021 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki