Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro: 05.09.2013

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Bohaterem tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” został Aleksander Fredro, najwybitniejszy polski komediopisarz, poeta, autor pamiętników. Nasze miasto przyłączyło się do tej ważnej inicjatywy. Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie wspólnie zorganizowali prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”, która odbyła się 5 września w sali widowiskowej zabytkowego Domu Schrama.

2013-09-12 13:51

Podziękowania kamiennogórzanom - XI Zlot Krasnali: 27.07.2013

Niemało, w fachowym przeprowadzeniu Krajowej Wystawy Filatelistycznej Chojnów 2013, zawdzięczamy mieszkańcom Kamiennej Góry. Począwszy od Hansa J. Kuhnerta, który zainicjował zorganizowanie tego filatelistycznego święta w naszym mieście, a potem - jako komisarz Wystawy – z zaangażowaniem współpracował z chojnowianami. Chciał przygotować wszystko jak najlepiej. Zachęcił też krótkofalowców z Kamiennej Góry i ich znajomych, aby nagłośnili to wydarzenie w eterze. Plenerowa stacja krótkofalowców, pracując przez kilka dni w miejskiej bibliotece, wyjątkowo promowała Wystawę oraz Dni Chojnowa. W trakcie Wystawy dowiedzieliśmy się, że krótkofalowcy będą niebawem prowadzić swoje radiowe działania na XI Zlocie Krasnoludków w Gorzeszowie. Uznaliśmy, że jest to świetna okazja, aby pojechać i podziękować publicznie kamiennogórzanom, w ich środowisku lokalnym, za pracę dla naszego miasta. Podziękowania, w imieniu władz miasta oraz Komitetu Organizacyjnego KWF Chojnów 2013, wręczył Artur Reichert, a otrzymali je : Hans J. Kuhnert, Henryk Karczewski, Marek Kowalczyk, Dariusz Kasiura, Tomasz Kłys i Wojciech Biernaczyk.

2013-08-12 13:09

IV Łgarska Noc Świętojańska: 26.06.2013

IV Łgarska Noc Świętojańska: Kalendarze do kosza! Jak wiadomo, pełny obieg Ziemi wokół Słońca trwa 365 dni 5 godzin 49 minut i 42 sekundy. Z nagromadzonych „dodatkowych godzin” do naszego kalendarza dodawany jest, co cztery lata, jeden dzień. Po wielu naradach Komisja ds. Astronomii Dyskusyjnego Klubu Książki Łgarz orzekła, że przez kilka setek lat, mimo roku przestępnego, uzbierało się trochę czasu. I dlatego według absolutnie dokładnych obliczeń specjalistów, Noc Świętojańska w roku 2013 powinna być obchodzona 26 czerwca. Z tego powodu, właśnie tego dnia, chojnowscy Łgarze spotkali się na IV Łgarskiej Nocy Świętojańskiej. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy byli znani bohaterowie literaccy.

2013-07-11 15:50

Krajowa Wystawa Filatelistyczna Chojnów 2013: 20 - 23 czerwca 2013

Krajową Wystawę Filatelistyczną Chojnów 2013 zorganizowali wspólnie: Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne oraz Miejskie Koło nr 3 Polskiego Związku Filatelistów w Chojnowie. Było to pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Wystawa towarzyszyła obchodom tegorocznych Dni Chojnowa i 680. rocznicy nadania mu praw miejskich. W salach muzeum i biblioteki zaprezentowało swoje zbiory 66. wystawców z 38. miejscowości z Polski. Podczas Krajowej Wystawy wybrano m.in. najładniejszy eksponat o tematyce przyrodniczej, sportowej, historycznej oraz najlepszy eksponat filatelistów z Ziemi Chojnowskiej. Oprócz zbiorów Krajowej Wystawy można było także zobaczyć pokonkursową ekspozycję projektów kartek i znaczków pocztowych „Chojnów na przestrzeni wieków” i odwiedzić stoisko Poczty Polskiej, na której dostępne były okolicznościowe datowniki i kartki. Wyjątkową promocję tego filatelistycznego święta i Chojnowa zapewniła amatorska radiostacja krótkofalowców z Kamiennej Góry, funkcjonująca w siedzibie chojnowskiej biblioteki od 15 do 24 czerwca.

2013-07-10 10:57

Pasowanie na Czytelnika 2013: 05.06.2013

„Wszak kto czyta na potęgę, sam przepiękną tworzy księgę!” Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima, znanego i lubianego poety dla dzieci - dlatego w repertuarze dwudziestego już Pasowania na Czytelnika nie mogło zabraknąć jego wierszy. Pomogły nam w tym Panie Bożena Szarek i Dorota Chopkowicz, które wraz z uczennicami ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4, przygotowały ciekawą i wesołą inscenizację „W Tuwimowie”. Po tym przedstawieniu rozpoczynającym naszą uroczystość, na scenie zaprezentowały się śpiewające i roztańczone grupy przedszkolaków. Towarzyszyli im bohaterowie z wierszy poety, w które wcielili się pracownicy naszej biblioteki. Tradycyjnie po pasowaniu, dzieci otrzymały pamiątkowe książki z dyplomami. Na zakończenie podziekowaliśmy wszystkim, bez których nasza wspólna, biblioteczna podróż z przedszkolakami nie byłaby możliwa.

2013-06-18 16:16


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki