Katalog on-line

Dziękujemy kamiennogórzanom


 

     Niemało, w fachowym przeprowadzeniu Krajowej Wystawy Filatelistycznej Chojnów 2013, zawdzięczamy mieszkańcom Kamiennej Góry.

Począwszy od Hansa J. Kuhnerta, który zainicjował zorganizowanie tego filatelistycznego święta w naszym mieście, a potem - jako komisarz Wystawy - z zaangażowaniem współpracował z chojnowianami. Chciał przygotować wszystko jak najlepiej. Zachęcił też krótkofalowców z Kamiennej Góry i ich znajomych, aby nagłośnili to wydarzenie w eterze. Plenerowa stacja krótkofalowców, pracując przez kilka dni w miejskiej bibliotece, wyjątkowo promowała Wystawę oraz Dni Chojnowa. Nawiązała wiele łączności z różnymi krajami z kilku kontynentów, m.in. z Japonią, Rosją, Ukrainą, Włochami, Chinami, Stanami Zjednoczonymi.

     W trakcie Wystawy dowiedzieliśmy się, że krótkofalowcy będą też niebawem prowadzić swoje radiowe działania na XI Zlocie Krasnoludków - wspaniałej cyklicznej imprezie dla najmłodszych, organizowanej na terenie rezerwatu „Głazy Krasnoludków" w Gorzeszowie, jednej z największych atrakcji przyrodniczych Ziemi Kamiennogórskiej. 

Uznaliśmy, że jest to świetna okazja, aby pojechać i podziękować publicznie kamiennogórzanom, w ich środowisku lokalnym, za pracę dla naszego miasta.

     W słoneczną, wakacyjną sobotę, 27 lipca, wyruszyliśmy więc na Zlot Krasnali. Po drodze zwiedziliśmy urokliwy rynek w Kamiennej Górze, a już na miejscu rezerwat „Głazy Krasnoludków".

Oczywiście najważniejszą i najbardziej wzruszającą chwilą były podziękowania dla naszych znajomych - na scenie, podczas trwania krasnoludkowej imprezy, na którą licznie przybyły maluchy z dorosłymi, również spoza regionu Ziemi Kamiennogórskiej.  Podziękowania, w imieniu władz miasta oraz Komitetu Organizacyjnego KWF Chojnów 2013, wręczył Artur Reichert, a otrzymali je : Hans J. Kuhnert, Henryk Karczewski, Marek Kowalczyk, Dariusz Kasiura, Tomasz Kłys i Wojciech Biernaczyk. Spotkała nas też niespodzianka, bo i my zostaliśmy przez naszych gospodarzy uhonorowani dyplomami oraz zaproszeniem na Zlot Krasnali w przyszłym roku.

     Bardzo dziękujemy i do zobaczenia na XII Zlocie Krasnali!

 

zobacz więcej: relacja fotograficzna

 Wystawa malarstwa Jadwigi Stopy "Zamki i pałace": 15 wrzesień - 31 październik 2019***Biblioteczna Akademia Malucha-"Kto odwiedził Muchomorka?": 30 października, godz.11.00 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki