Katalog on-line
                  Niespodzianki Pana Przemysława
                                                                                                                                  (szerokość: 190 / wysokość: 250)
                                                                                                                                                                    
Przemysław Wechterowicz - autor książek dla dzieci. Dwukrotnie wyróżniony w Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY. M.in. książka „Proszę mnie przytulić" - Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy 2014 w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży, wpisana do katalogu Białych Kruków "White Ravens 2014", książek z całego świata rekomendowanych przez Internationale Jugendbibliothek, wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, wyróżnienie w Konkursie Książki Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej w 2013 roku; książka „Wielkie marzenia" - wyróżnienie w Konkursie Książki Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej w 2008 roku; książka „Wilk, pies i owce" - nominacja w konkursie Książka Roku 2013; książka „Królewna z wieży" - wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Jego twórczość tłumaczona m.in. na język chiński, francuski, koreański, niemiecki, włoski.
     W ramach projektu „Od bajki do bajki" 10 sierpnia w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem.


Jeśli ktoś lubi książki, niespodzianki i dobrą zabawę, to wszystko to znalazło się na spotkaniu Przemysława Wechterowicza z przedszkolakami.

Dowcipnie, z aktorskim zacięciem, prowadząc niemal nieustanny dialog z dziecięcą publicznością,  pisarz opowiadał o sobie i o tym, jak pisze książki. A pisze je w nocy, na komputerze, korzystając z pomysłów, które powstają mu w ciągu dnia w głowie. Napisał ich sporo, a kilka z nich - niezwykle ciekawie ilustrowanych książek obrazkowych, w których tekst i obraz stanowią jedną całość - zaprezentował szerzej.


Najpierw poznaliśmy Jętkę, bohaterkę książki „W pogoni za życiem", która chce zobaczyć  cały Nowy Jork, a czasu na to ma niewiele, bo tylko jeden dzień. Pomaga jej Mucha. Razem wybrały się do parku, ZOO, księgarni z najfajniejszymi na świecie książkami dla dzieci, najlepszej restauracji, muzeum, teatru i ... zobaczyły jeszcze bardzo, bardzo dużo, zanim słońce schowało się za horyzont. Czy Jętka poznała jednak wszystko?


Potem było o marzeniach. O naszych,  i  o tych z wielkiej książki „Wielkie marzenia". Rozmowa była interesująca, bo przecież każdy ma jakieś marzenie!  

A na koniec Przemysław Wechterowicz z  „Uśmiechem dla żabki" pokazał, jak ktoś bliski - w prosty sposób - potrafi  przemienić nasz smutek w radość.


Podczas spotkania było jeszcze parę niespodzianek, a zakończył je wielki wspólny uśmiech i kiermasz książek autora.


zobacz zdjęcia

(szerokość: 375 / wysokość: 500)


                                                                                (szerokość: 375 / wysokość: 500)

                                                              

(szerokość: 565 / wysokość: 423)


Projekt "Od bajki do bajki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz

Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

(szerokość: 95 / wysokość: 95)

(szerokość: 95 / wysokość: 86)


Programy, w których bierzemy udział:

Projekt „Od bajki do bajki” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki