Katalog on-line
            Warsztaty pisania bajek z Joanną M. Chmielewską        (szerokość: 95 / wysokość: 126)     Przedsięwzięcia w ramach projektu „Od bajki do bajki" rozpoczęły się 20 kwietnia 2017 r.  warsztatami pisania bajek.   Zajęcia poprowadziła Joanna M. Chmielewska, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Jej twórczość została zauważona i doceniona, m.in. za książkę „Neska i srebrny talizman" była nominowana do nagrody w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011, a „Niebieską niedźwiedzicę" czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka".


W warsztatach uczestniczyły 2 grupy dzieci, po jednej ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. W pierwszej części zajęć dzieci brały udział w ćwiczeniach służących przełamywaniu blokad twórczych i rozwijaniu kreatywności, przedstawiały swoją ulubioną bajkę i ulubionych bohaterów. Dowiedziały się też, jakie cechy posiada bajka, kto może być jej bohaterem, w jaki sposób stworzyć ciekawą opowieść.

Druga część zajęć to tworzenie bajek. Najpierw Joanna M. Chmielewska opowiedziała o krainie Ailarips - która pojawia się w jej książkach („Historia srebrnego talizmanu", „Neska i srebrny talizman") - i przeczytała fragmenty opisujące Ailarips oraz znajdującą się w niej Tęczową Dolinę zamieszkiwaną przez Tęczowce. Potem uczestnicy warsztatów pisali własne bajki, indywidualnie lub w małych zespołach. Mogli napisać dowolną opowieść umieszczoną w Ailarips, krainie powstałej z ludzkich myśli, snów, wyobrażeń i uczuć, albo też dokończyć wybrany tekst o Tęczowcach. Napisane prace zostały zaprezentowane przez autorów przed grupą. Plon tych twórczych zajęć  to aż 26 bajek.

    

     Na podstawie prac warsztatowych przygotowane będzie przedstawienie teatralne - zobaczymy je za kilka miesięcy, na imprezie finałowej projektu.

zobacz zdjęcia


(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
Projekt "Od bajki do bajki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz

Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich


(szerokość: 95 / wysokość: 95)

(szerokość: 95 / wysokość: 86)

Komputerowy Świat dla Każdego: "Bezpieczne zakupy w Internecie": 20 marca 2019, godz. 16.00 *** Wystawa Zbigniewa Dudka "LATA MIJAJĄ - KALENDARZE POZOSTAJĄ": luty - marzec 2019***Biblioteczna Akademia Malucha:"Przygoda małej pszczółki": 27 marca 2019, godz. 11.00 ***Światowy Dzień Czytania Tolkiena: 26 marca 2019, godz. 10:00

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki