Katalog on-line

Nie musisz się ograniczać - KULTURA jest NA WIDOKU!
27 maja startuje II edycja projektu Kultura Na Widoku. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przyłączyła się do tego przedsięwzięcia.


Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia - ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które od 27 maja, przez 5 miesięcy,  będą podróżowały po Polsce. Ta multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory. Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Regały Kultury Na Widoku to uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych. Można z nich legalnie pobrać filmy, muzykę, książki i gry.

W tej edycji Kultura Na Widoku rozszerza swój zasięg dzięki plakatom. Takie plakaty będą też w MBP w Chojnowie -  korzystając z zamieszczonych na nich linków lub kodów QR do cyfrowych wersji filmów, płyt, książek i gier, każdy będzie mógł, bezpłatnie lub w promocyjnej cenie, pobrać interesujący go utwór.


Sercem projektu jest strona internetowa. Niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania - ponad wszelkimi barierami - miliony odbiorców będą mogły skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, ponieważ wszystkie utwory będą dostępne również na: www.kulturnawidoku.pl


Projekt ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i jest skierowany do wszystkich - nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.


(szerokość: 375 / wysokość: 265)
  Wystawa Rafała Wyciszkiewicza "FOLKOWE DZIEWCZYNY ŚWIATA": czerwiec - lipiec 2019, wernisaż: 13 czerwca 2019, godz. 18.00, wstęp wolny *** Wakacje z Biblioteką : 2019-07-01 do 2019-07-05, godz.11.00 - 13.00 *** Biblioteczna Akademia Malucha: Lato, lato, co ty na to: 26 czerwca, godz.11.00Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki