Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
Dlaczego Grecy budowali świątynie, a Rzymianie nosili togi?

     Już za nami drugi tydzień wakacyjnych przygód w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na tych kilka dni - od czwartego do siódmego sierpnia - przenieśliśmy się do starożytnej Grecji i Rzymu.
W poniedziałek zapoznaliśmy się z krótką historią i zwyczajami panującymi w Grecji. Tego dnia na zajęciach zadaniem plastycznym było wykonanie starożytnej amfory. Dzieci tworzyły z plastikowych butelek, papieru i kleju z mąki dzieła godne starożytnych twórców.
W dniu następnym, po przeczytaniu mitu Grzegorza Kasdepke „Po nitce do… wyjścia", niczym Tezeusz rozplątywaliśmy nić Ariadny bawiąc się w „Pajęczą sieć". Po zabawie dzieci ochoczo zabrały się do malowania swoich wyschniętych już amfor. W środę dowiedzieliśmy się co ma wspólnego kot Fetorek ze stajniami Augiasza. Czytaliśmy fragment książki Francesca Simona „Harując z Herkulesem. Mitologia dla fanów koszmarnego Karolka". Po przeczytaniu opowiadania wszyscy z radością wykonywaliśmy dwanaście prac Herkulesa.
 W czwartek przenieśliśmy się do starożytnego Rzymu. Po wysłuchaniu fragmentów książki" Ciekawe dlaczego Rzymianie nosili togi ?",chłopcy zabrali się z wielkim zaangażowaniem do robienia stroju starożytnego żołnierza, a dziewczynki cierpliwie nawlekały koraliki tworząc fantazyjną biżuterię.
Natomiast w piątek ósmego sierpnia dzieci uczestniczyły w warsztatach wakacyjnych prowadzonych przez Szymona Teluka- rysownika, malarza i ilustratora. Uczyły się, jak stworzyć krótki komiks. Nasz gość udzielił kilku cennych uwag uczestnikom warsztatów. Dzieci samodzielnie narysowały wymyślone przez siebie historyjki, które zadziwiły oryginalnością i pomysłowością. Program zajęć pokazał im, jak w ciekawy sposób spędzić czas i nauczył wielu przydatnych umiejętności.

zobacz więcej: zdjęcia

                                                                                                                                                     ml, at

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki