Katalog on-line

(szerokość: 190 / wysokość: 142)Jadwiga Stachowicz

Urodziłam się w Głogowie 26 września 1948 roku. W Chojnowie mieszkam od 1955 r.

   W latach 1969-1983 byłam chemikiem - stałam w kitlu przy stole laboratoryjnym /„lampy, crookesy, azot, wodór, zmiany atmosfery…"/. Później - alergia i powrót do ukochanej literatury. Bibliotekoznawstwo i praca w szkole: SP nr 2, Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 2 w Chojnowie; cały czas ta sama biblioteka i jej niepowtarzalne zbiory.

   Tu powstały małe formy teatralne i Szkolny Klub Poetycki „Ars Poetica". Bibliotekarstwo stało się moją pasją i misją, rozpoczęłam działalność w Towarzystwie Nauczycieli - Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz w Towarzystwie Biblioterapeutycznym - ponieważ słowo posiada niebywałą siłę i magiczną moc.

     Przyszedł czas na emeryturę. Uniwersytet 3 Wieku, Klub Dyskusyjny, Klub Literacki, literatura, sztuka, działka, fotografia i ukochana wnuczka ..."Kocham cię życie";)

 

                                                                                                     

 

  Biblioteczna Akademia Malucha - "W zdrowym ciele zdrowy duch": 22 maja, godz.11.00 *** NIE Z TEJ ZIEMI - wystawa z okazji 30-lecia Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików: maj 2019; finisaż: 28 maja 2019Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki