Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

"Czytamy BAJKI BEZ BARIER": 03.06.2016

Uroczyste podsumowanie cyklu zajęć czytelniczych „Bajki bez barier”. Na spotkaniu bibliotekarki i nauczycielki prowadzące zajęcia - Marzena Luty, Agnieszka Tworzydło, Dorota Chopkowicz i Maria Pękala - przybliżyły tematy i postaci bajek oraz przedstawiły sposób prowadzenia zajęć. Nie obyło się też bez podziękowań za wspaniałą, twórczą współpracę między biblioteką i chojnowskimi szkołami. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz multimedialny, przygotowany na podstawie zdjęć z wszystkich zajęć „Bajek bez barier’.

2016-06-10 15:17

Warsztaty literackie Michała Zawadki: „Nauka w codzienności - ciekawostki świata natury: 12.05.2016

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Warsztaty dla uczniów SP nr 4, które prowadził Michał Zawadka, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci, aktor i Mistrz Polski Przemówień Publicznych. Podczas spotkania zachęcał dzieci do obserwacji otaczającego je świata i w niekonwencjonalny sposób udowadniał, jak ciekawą nauka jest bionika. M.in. używając kolorowych plansz i różnych przedmiotów przedstawiał, w jaki sposób ludzie - podpatrując świat roślin i zwierząt - wpadli na pomysły wielu wynalazków. Na zakończenie uczestnicy zajęć wykonali własne rakiety z silnikiem odrzutowym, mając do dyspozycji papier, nożyczki, klej i balony.

2016-05-17 16:40

Wzorowy Czytelnik 2016: 11.05.2016

W dniu 11.05.2016 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał corocznego, powiatowego konkursu „Wzorowy Czytelnik”. Do grona Wzorowych Czytelników dołączyła również czytelniczka MBP w Chojnowie - Patrycja Baryło. Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, młodzi laureaci z Legnicy i powiatu legnickiego wzięli udział w warsztatach „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”, prowadzonych przez Michała Zawadkę - autora książek dla dzieci, aktora i Mistrza Polski Przemówień Publicznych.

2016-05-17 15:36

Przyjęcie dla Królowej Książki: 23.04.2016

23 kwietnia 2016 r. , w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Wrocław rozpoczął roczną kadencję jako Światowa Stolica Książki UNESCO. W tym czasie podjęte były liczne inicjatywy związane z promocją książki i czytelnictwa. Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprosiła wszystkie dolnośląskie biblioteki publiczne do uczestnictwa w „PRZYJĘCIU DLA KRÓLOWEJ KSIĄŻKI”. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przyłączyła się do tej akcji. Przyjęcie - dla młodych czytelników i ich rodzin - odbyło się w naszej bibliotece 23 kwietnia. O godz. 11.00 przeprowadzone zostały zajęcia plastyczno-literackie, podczas których wykonywane były życzenia dla tej wyjątkowej królowej, na specjalnie przygotowanych kartonach w kształcie książki. Finałem spotkania było wyjście małych bohaterów bajkowych o godzinie 12.00 przed budynek biblioteki i złożenie życzeń Królowej Książce. Tym samym młodzi, młodsi i najmłodsi Dolnoślązacy wspólnie i o tej samej porze przywitali Światową Stolicę Książki UNESCO. Po powrocie do biblioteki odśpiewaliśmy wszystkim książkom „100 lat” oraz jeszcze - przy małym co nieco - wspólnie spędziliśmy miło czas.

2016-05-02 11:46

Prelekcja Jarosława Mirosławskiego "Maroko": 22.04.2016

Spotkanie z podróżnikiem Jarosławem Mirosławskim, który z wielką pasją opowiedział chojnowianom o swojej ubiegłorocznej wyprawie do Maroka i zaprezentował wiele zdjęć. Poznawanie tego kraju, razem z towarzyszącym mu od lat w podróżach kolegą, zaczęło się od Marrakeszu i zwiedzania jego zabytków, podziwiania mozaik i ornamentów. Następnym etapem był port w Essaouirii z imponującymi murami obronnymi. A potem Meknes i Fez. Nasz gość z wielkim zainteresowaniem obserwował też życie codzienne w tych miejscach: place i targowiska, warsztaty rzemieślnicze, garbarnię skór, miejscową kuchnię z bardzo popularną tutaj słodką herbatą i tadżinem. Ta marokańska wyprawa to nie tylko miasta, ale też górska wędrówka po Atlasie Wysokim i zdobycie najwyższego szczytu Toubkal.

2016-04-29 12:24


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki