Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem

Za swoją aktywną pracę Dyskusyjne Kluby Książki w nagrodę mogą zaprosić autora na spotkanie lub uczestniczyć w warsztatach. Jest to sfinansowane przez Instytut Książki w Krakowie. W tym roku członkowie Młodzieżowego DKK postanowili zgłębić tajemnicę powstawania komiksu. I dlatego wybrali warsztaty z Szymonem Telukiem – malarzem, rysownikiem, ilustratorem, który w 2014 roku takie zajęcia dla chojnowskiej młodzieży już prowadził. Warsztaty komiksu zainaugurowały także nasz XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Odbyły się 8 maja, a uczestniczyli w nich uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół wraz ze szkolnymi koordynatorami – Lucyną Olszewską, Lucyną Spes i Ewą Wołoszyn.

2017-05-27 10:05

Od bajki do bajki: inauguracja zajęć czytelniczych „Bajki pod Słoneczkiem”

W ramach projektu „Od bajki do bajki”, 8 maja - w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek i dokładnie w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - rozpoczęliśmy nowe, ważne przedsięwzięcie: cykliczne zajęcia czytelnicze „Bajki pod Słoneczkiem” w Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie. Na comiesięcznych spotkaniach - przygotowywanych przez Dział dla Dzieci i Młodzieży - czytane będą bajki w różnych formach: rymowanki, wierszyka, opowiadania. Oprócz czytania przeprowadzane będą zabawy wprowadzające maluchy do twórczego kontaktu z bohaterami literackimi i pomagające im zdobyć wiadomości o świecie. Na pierwszych zajęciach, w piękny, słoneczny dzień, zaprezentowana została książeczka Elizy Piotrowskiej „Bajka o słońcu”. To mądra i zabawna opowieść o słonecznych zwyczajach, kaprysach, humorach oraz korzyściach i zagrożeniach.

2017-05-26 17:22

Warto przeczytać w maju!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Keith Houston – „Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski ”; Jakub Jagiełło – „Zapomniane miejsca Dolnego Śląska : Sudety Wschodnie”; Jan Kaczkowski, Katarzyna Jabłońska - „Żyć aż do końca : instrukcja obsługi choroby”; Wiktor Suworow – „Szpieg czyli podstawy szpiegowskiego fachu”; Mirosław Wlekły - „Tu byłem. Tony Halik”; Peter Wohlleben – „Sekretne życie drzew”; Antonina Żabińska – „Ludzie i zwierzęta” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Joanna M. Chmielewska – „Historia srebrnego talizmanu”; Dorota Gellner – „Zamkowe bajeczki”; B. J. Novak – „Książka bez obrazków” i audiobooki: „365 bajek na każdy dzień słoneczko opowiada… historyjki na dzień dobry”; Jackie French – „Mój tata smok”; Magdalena Gruca – „Hiszpańskie przygody Fenka”; Renata Piątkowska – „Mądra głowa zna przysłowia”; Łukasz Wierzbicki – „Dziadek i niedźwiadek”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2017-05-26 14:11

Tydzień dzieci miał siedmioro

Dlaczego tydzień ma siedem dni. Nikt nie jest pewien, jak to się stało, że tydzień ma siedem dni. Możliwe, że wiele lat temu był to czas między jednym dniem targowym a następnym. 31 maja zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha.

2017-05-23 16:38

Od bajki do bajki: spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Anną Onichimowską – 26 maja, godz. 8.30 i godz.10.00. Anna Onichimowska – autorka ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych. Laureatka licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. „Dobry potwór nie jest zły” - Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (1997 r.), „Najwyższa góra świata” - wpisana na Listę Honorową IBBY (1998 r.), „Sen, który odszedł” - Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2001 r.), wyróżnienia w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku: „Lot Komety” (2005 r.), „Dziesięć stron świata” (2007 r.), „Prawie się nie boję” (2016 r.) oraz "Hera, moja miłość” - wpisana na międzynarodową listę BARFIE (2006 r.), główna nagroda 63. Festiwalu Filmowego w Cannes, razem z J.P. Bławutem, za scenariusz do „Dnia Czekolady” (2010 r.). Jej utwory wydawane są także po francusku, słoweńsku, litewsku, koreańsku, niemiecku, szwedzku, włosku i chińsku.

2017-05-22 10:29


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki