Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w październiku!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Marek Dudziak - „Zamek Grodno. Dzieje, tajemnice, legendy”; Ken Follett - „Słup ognia”; Terry Goodkind - „Pani Śmierci”; Joshua Levine - „Dunkierka”; Cezary Łazarewicz - „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”; Agnieszka Radwańska, Artur Rolak - „Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką Radwańską” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Luigi Ballerini - „Cukierenka Panny Euforbii”; Jill Barklem - „W Jeżynowym Grodzie”; Françoize Boucher - „Książka, dzięki której pokochasz książki nawet jeśli nie lubisz czytać”; Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel - „Tarapaty”; Agata Loth-Ignaciak - „Doba na oceanie : jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”; Anna Obiols - „Indie”; Anna Obiols - „Stany Zjednoczone”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2017-10-09 11:56

O wróbelku Elemelku

Na powakacyjnym spotkaniu 27 września w Bibliotecznej Akademii Malucha bohaterem był wróbelek Elemelek z opowiadania Hanny Łochockiej. Elemelek postanawia zostać na zimę w kraju, w którym się urodził. Mimo niepogody nie poddaje się. Rozpala ognisko, piecze kartofelek i za wcześnie wyciąga ziemniaczka z ogniska... Po wysłuchaniu opowiadania były różne zabawy ruchowe, np. ”Mój ziemniaczku, mój malutki”,” Ziemniaczek, ziemniaczek…”. A potem wykonywaliśmy kolorowe pieczątki – oczywiście z ziemniaczka.

2017-10-03 10:17

Od bajki do bajki: Bajki pod Słoneczkiem - "Cztery łapy i ogon kudłaty"

I literacko, i muzycznie, i plastycznie było w Żłobku Miejskim w Chojnowie na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”. Dzięki wierszykom z książek Agnieszki Frączek „A w moim domu ciepło, cieplutko...” oraz „Wierszyki 2-latka” dzieci poznały sympatycznego pieska z kudłatym ogonkiem, kotka, który ma zbawienny wpływ na nasze smutki oraz inne zwierzątka. Na naszym spotkaniu zagościła też piosenka „Rączki do góry” z książki Marty Bogdanowicz „W co się bawić z dziećmi?”. A że wierszyki dotyczyły zwierzęcych bohaterów, to i praca plastyczna maluchów obfitowała w kociaki, pieski, jeże, słonie i nie tylko.

2017-10-03 09:48

Od bajki do bajki: wernisaż wystawy prac konkursu plastycznego na wykonanie ilustracji

W ramach projektu „Od bajki do bajki" został przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie. Między czerwcem a sierpniem 2017 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach autorskich z Melanią Kapelusz, Elizą Piotrowską i Przemysławem Wechterowiczem. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wybranych bajek tych pisarzy. Na wernisażu, który odbył się 21 września, zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody. Na uroczystości gościliśmy nie tylko przedszkolaków, ale i uczniów klas I z SP 3 i SP 4, ponieważ niektórzy uczestnicy od września rozpoczęli naukę w szkołach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dofinansowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które wręczyła Teresa Niwińska - przewodnicząca Koła SBP w Chojnowie.

2017-09-29 16:24

Na Weselu w Chojnowie: Narodowe Czytanie 2017

W tym roku wybraną lekturą ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego – dramaturga, poety i malarza. Podobnie jak w latach ubiegłych, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, we współpracy z wszystkimi miejscowymi szkołami, wspólnie realizowali to przedsięwzięcie. Chojnowskie Narodowe Czytanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Rozpoczęliśmy 2 września – happeningiem w Rynku. Uczestniczące w nim dzieci śpiewały tradycyjne pieśni, przeczytany został fragment „Wesela” oraz roznoszone były ulotki zapraszające na finałowe spotkanie. Za kilka dni, 8 września, najpierw „Wesele” czytali uczniowie w Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespole Szkół. A potem, na spotkaniu finałowym w Rynku, czytali mieszkańcy miasta. Prezentacjom czytelniczym towarzyszyły obrzędowe pieśni weselne w wykonaniu młodzieży z chojnowskich szkół ponadpodstawowych i muzyka ludowa. W nastrój wydarzeń dramatu Stanisława Wyspiańskiego wprowadzała też specjalnie przygotowana scenografia. Ponadto przedstawione zostały oczepiny, jeden z dawnych obrzędów weselnych. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami z książkowymi upominkami opatrzonymi stemplem okolicznościowej pieczęci przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP oraz wspólnym tańcem uczestników.

2017-09-26 15:44


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki