Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską

Zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych na spotkanie z Joanną M. Chmielewską – 8 maja, godz. 11.00. Joanna M. Chmielewska - autorka książek dla dzieci i dorosłych, prowadzi warsztaty twórczego pisania. Jej twórczość została zauważona i doceniona, m.in. za książkę „Neska i srebrny talizman" była nominowana do nagrody w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011, a „Niebieską niedźwiedzicę" czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka". Jest też autorką książek dotyczących niepełnosprawności - wydanych w serii "Bajki bez barier". W 2017 r. prowadziła w Chojnowie warsztaty pisania bajek w ramach projektu "Od bajki do bajki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Podczas spotkania, zorganizowanego w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbędzie się kiermasz książek autorki.

2018-05-02 22:01

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek z Joanną M.Chmielewską, Kubą Michalskim i Krzysztofem Koziołkiem

Zapraszamy na obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek: 8 – 15 maja 2018 r. Program: 1) Spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską - dla uczniów klas I-III szkół podstawowych: 8 maja, godz.11.00 MBP, wstęp wolny; 2) „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia” - koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Kuby Michalskiego: 14 maja, godz.14.00 Dom Schrama, wstęp wolny; 3) Warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Krzysztofa Koziołka - dla uczestników z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Chojnowie: 15 maja, godz.12.00 MBP. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: SP 3, SP 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA - zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie, a więc również do biblioteki. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości - czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

2018-04-30 15:49

Nasza szafa… z książkami: 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Tegoroczne święto książki obchodziliśmy m.in. 25 kwietnia na zajęciach Bibliotecznej Akademii Malucha. „Bajka o drzewie” Elizy Piotrowskiej to motyw przewodni spotkania oraz chojnowska lektura do dolnośląskiej „Naszej szafy… z książkami” – wspólnego przedsięwzięcia zainicjowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Nasza bajkowa propozycja jest wzruszającą opowieścią o otaczającym nas świecie. To pierwsza książka z serii „Zielone Bajki”, adresowanej do dzieci w wieku od 3 lat. Drzewo, które jest bohaterem opowiadania, uczy cierpliwości, przypomina o szlachetnym pięknie natury, symbolizuje dostojną pokorę. Te wszystkie wartości chcieliśmy przekazać uczestnikom BAM. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania chętnie odpowiadały na trudne pytania dotyczące przyrody. Praca plastyczna wykonana przez maluchy wraz z rodzicami i dziadkami, to wiosenne i kolorowe drzewo, które ozdobiło naszą bibliotekę.

2018-04-27 15:28

Książkowe zabawy z Rafałem Witkiem

W ramach XVIII edycji „Bliżej Książki”, organizowanej przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego, gościliśmy 13 kwietnia Rafała Witka - autora wierszy, opowiadań, powieści a także słuchowisk dla dzieci, laureata nagród literackich, współpracownika dwutygodnika „Świerszczyk”, portalu Qlturka, chóru dziecięcego Mille Voci. Rafał Witek swoje spotkania prowadzi w sposób niezwykły - są to raczej zabawy z dziećmi. Podczas spotkania w chojnowskiej bibliotece, w którym uczestniczyli uczniowie SP 3 i SP 4, wybrane osoby wybierały z walizki autora różne przedmioty, które związane były z jego książkami. Pan Rafał opowiadał wówczas o nich i o bohaterach tych opowieści. Zaprezentował także najnowszą książkę „Tresura pióra”. To pierwszy kurs kreatywnego pisania dla dzieci od lat 9, autor jest niej bardzo dumny i poleca wszystkim uczniom jako wspaniałą zabawę. Spotkanie zakończyły liczne pytania dzieci, cierpliwie rozdawane autografy oraz wspólna fotografia. Dodajmy, że w ramach Bliżej Książki 2018 na podstawie książek Rafała Witka został przeprowadzony powiatowy konkurs czytelniczy "Bzik i Makówka na tropie przygód". W finale konkursu,11 kwietnia w Legnicy, wzięło udział troje chojnowskich uczniów: Tomasz Leonhardt, Michał Piróg i Szymon Zarotyński - serdecznie im gratulujemy. Podczas finału odbyło się też spotkanie z Rafałem Witkiem i to była piękna nagroda i przeżycie dla wszystkich finalistów.

2018-04-20 16:24

Regulamin pracy komisji konkursowej dotyczący 3. naboru na stanowisko Głównego Księgowego

Regulamin pracy komisji konkursowej dotyczący 3. naboru na stanowisko Głównego Księgowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

2018-04-20 15:32


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki