Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

IBUK Libra: czytelnia czynna całą dobę!

Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl przez kilkadziesiąt dolnośląskich bibliotek publicznych. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu. Czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymują indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. W edycji 2018 roku czytelnicy mają dostęp do ponad 2200 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Są to pozycje obejmujące literaturę z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, jak również wiele tytułów dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej. Więcej informacji na naszej stronie - w zakładce IBUK Libra:

2018-07-10 15:35

Święto taty

15 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” w Miejskim Żłobku „Słoneczko”. Tematem naszych zajęć było zbliżające się święto „Dzień Ojca”, obchodzone 23 czerwca. Z maluszkami przywitaliśmy się piosenką „Wszyscy są, witam was”. Po wysłuchaniu opowiadania „Kochany tatuś” Agnieszki Frączek dzieci z grupy Tygryski wykonały laurki dla swoich tatusiów. Piękne czerwone serca z napisem „Kocham Cię Tatusiu” to przecież najwspanialszy prezent od córeczki czy syneczka. Na pożegnanie bawiliśmy się w znane zabawy, m.in. „Dziwne plamy” oraz „Pieczemy babki z ciasta”.

2018-07-06 11:24

Bardzo kolorowa wystawa

Od 9 czerwca w Galerii Młodych zrobiło się niezwykle kolorowo, a to za sprawą kolejnej wystawy. Znalazły się na niej prace plastyczne uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Nie jest to pierwsza prezentacja szkoły w bibliotece. W roku 2010 na wystawie „Trójka zaprasza” można było obejrzeć prace dzieci z młodszych klas. Na wernisażu 13 czerwca dyrektor SP 3 Mariusz Szklarz przybliżył zaproszonym gościom historię dwóch szkolnych galerii: „Na Piętrze” i „Świat wyobraźni”. Szkolne tradycje plastyczne są bogate, w Galerii Młodych można zobaczyć tylko cząstkę talentów, nad którymi czuwają nauczyciele - Grażyna Klucznik i Patrycja Olejnik. Wystawione prace to przede wszystkim próby kubistyczne i impresjonistyczne, bardzo kolorowe, co ma odzwierciedlenie w tytule wystawy ”W krainie kolorów”. Na wernisażu byli obecni także młodzi artyści, którym serdecznie gratulujemy! Do końca lipca ich prace będą upiększały hol biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

2018-07-06 09:39

Czerwone Kapturki

6 czerwca w sali widowiskowej MOKSiR w Chojnowie odbyło się coroczne, uroczyste Pasowanie na Czytelnika przedszkolaków, które ukończyły przysposobienie biblioteczne. Przedszkolaki i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie „Czerwone Kapturki” wykonane przez uczniów kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 4, a przygotowane pod kierunkiem nauczyciela – Teresy Halikowskiej. Spektakl ukazuje historię Czerwonego Kapturka, ale w nieco innej niż w tradycyjnej odsłonie. Prezentacje wokalne i taneczne przedszkolaków, jak zwykle, również uświetniły naszą imprezę. Spotkanie zostało ukoronowane przyrzeczeniem i pasowaniem oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i książeczek wszystkim nowym czytelnikom. W bieżącym roku w przysposobieniu bibliotecznym uczestniczyło ponad 200 dzieci z wszystkich chojnowskich przedszkoli.

2018-07-05 11:38

Groszki w teatrze kamishibai

Historia groszka - na podstawie książki Francoise Malnuit „Groszki” - była tematyczną propozycją spotkania w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbyło się 30 maja. Zaprezentowaliśmy ją małym uczestnikom w formie teatrzyku kamishibai. Kamishibai to teatrzyk obrazkowy ukryty w drewnianej skrzynce. Z zewnątrz jest ona niepozorna, zamknięta przypomina walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci wręcz oniemiała z wrażenia. Po obejrzeniu i wysłuchaniu historii małego groszka, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny, razem zastanawialiśmy się, jaki groszek ma kolor i co można z nim zrobić. Potem maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach naśladując bohaterów opowiadania. A wspólne wykonanie pracy plastycznej „Zielona łąka” zwieńczyło nasze spotkanie.

2018-07-04 15:38


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki