Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Wycieczka  Legnickiego Koła PTB

Legnickie Koło PTB  w dniu 29 września 2014 r.  uczestniczyło  w warsztatach biblioterapeutycznych  w pięknej Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu, które poprowadziła Maria Wiaderowska. Zajęcia odbyły się w oparciu o książkę Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel Sznurkowa historia.

Nasz wyjazd zakończyłyśmy  odwiedzeniem grobu Ireny Boreckiej, na którym złożyłyśmy znicze i kwiaty oraz spacerem po pięknym Szczawnie -Zdroju.

„Historia niejedno ma imię"
Spotkanie Legnickiego Koła PTB

Spotkanie Koła pod hasłem "Historia niejedno ma imię" odbyło się w dniu 4 czerwca 2014 r. w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 4 w Legnicy. Gimnazjum goszczące Koło PTB mieści się w zabytkowym Zamku Legnickim

z XIII w. Od niedawna są otwarte dla turystów wieże zamkowe, których zwiedzanie znalazło się w programie naszych zajęć.

Podczas spotkania odbyły się warsztaty w oparciu o fragment książeczki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Sznurkowa historia". Poznałyśmy rozdział pt. „Szuflada" i rozpoczęłyśmy zabawę w budowanie historii rzeczy-skarbów, które każda z nas może znaleźć w szufladzie w swoim domu. Na zakończenie warsztatów wspólnie opowiedziałyśmy dzieje tytułowego sznurka.

Zwieńczeniem spotkania było zwiedzanie z przewodnikiem wież zamkowych i kaplicy Zamku.

Warsztaty biblioterapeutyczne

Warsztaty biblioterapeutyczne, które odbyły się  dnia 5 lutego 2014 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej - Filia nr 9.Temat spotkania „Z radością mi do twarzy" w ramach cyklu „Trzy żywioły emocji: złość, radość, …"

Oto zdjęcia z naszych warsztatów. Przedstawiamy „Maszynę zmian". Każda grupa w humorystyczny sposób prezentuje swoją maszynę.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego