Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Biblioteczna Akademia Malucha: "Urodziny Marchewki": 22.02.2017

Na lutowym spotkaniu w Bibliotecznej Akademii Malucha pojawiała się wystrojona Marchewka i zaprosiła wszystkich gości tymi słowami: „Dzisiaj moje urodziny /czas zaprosić więc jarzyny/ witaminki w koszyk zebrać /i zatańczyć i zaśpiewać”. Po przywitaniu z solenizantką wszyscy zaśpiewaliśmy „100 lat” i z wielkim zapałem tańczyliśmy razem z Marchewką do jej ulubionej piosenki ”Urodziny Marchewki”. Pani Marchewka dla naszych gości przygotowała wiele atrakcji, m.in. wyścigi marchewek, smakowite zagadki, wyliczanki oraz marchewkowe pole. Na zakończenie naszej uroczystości dzieci wykonały wesołą laurkę dla solenizantki.

2017-03-07 15:02

Ferie z Biblioteką 2017: 13 - 17.02.2017

Ferie z Biblioteką - cykl zajęć pt. „Słucham, czytam, tworzę” - rozpoczęły się zabawą integracyjną. Potem była nauka tańca „Sip Simeon”, który towarzyszył nam przez cały tydzień. Zainspirowani opowiadaniem „Gruffalo” Julii Dolnadson i Axela Schefflera tworzyliśmy też niesamowitą postać z różnych materiałów plastikowych. Kolejny dzień to „Wesołe Walentynki”. Po przeczytaniu opowieści „Zawiłości miłości” Doroty Gellner dzieci wykonywały serduszkowe walentynki oraz wesoło bawiły się na zabawie karnawałowej. W środku tygodnia zorganizowaliśmy warsztaty. Najpierw „Słucham, tworzę, ilustruję”, warsztaty ilustracji i opowiadania Kamishibai prowadzone przez Zofię Piątkowską - Wolską z Wydawnictwa Tibum. Uczestnicy, po wysłuchaniu opowiadania „Lew w Paryżu” Beatrice Alemagna, analizowali przeczytaną historię i tworzyli kartę ilustracyjną Kamishibai ze swoim autorskim zakończeniem. A następnego dnia wzięli udział w warsztatach przygotowanych na podstawie materiałów Akcji „Czytam Sobie”. Główną bohaterką spotkania była młoda wilczyca Szarka. Na zakończenie ferii zaplanowaliśmy obchody Światowego Dnia Kota i nie mogło się obejść bez naszych pupili. Były kocie grzbiety, kocie mruczanki, koci tor przeszkód oraz mini konkurs na kocią piosenkę. Wszystko uwiecznione zostało na obrazkach, oczywiście z czarnym kotem, które można było podziwiać na wystawie w bibliotece

2017-03-06 13:31

Galeria Młodych: Wystawa”Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty 2017

Szósta edycja wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”: ponad 100 prac plastycznych i rękodzielniczych zaprezentowało około 50. autorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie i Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Na wystawie przedstawione zostały także prace Bożeny Rybak, byłej uczestniczki WTZ, z którą biblioteka współpracowała wiele lat. Podczas wernisażu, który odbył się 25.01.2017 r., przedstawiciele placówek opowiedzieli o tym, jak powstawały prace, o nowych pomysłach i technikach. Każdy artysta otrzymał na pamiątkę upominek. Spotkanie było też dobrą okazją do gratulacji i podziękowań - wszystkie instytucje uczestniczące w wystawie otrzymały w grudniu ub. r. tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego.

2017-02-01 12:33

Biblioteczna Akademia Malucha: "Bal karnawałowy": 18.01.2017

Na karnawałowe spotkanie w Bibliotecznej Akademii Malucha zaprosił nas Król znany z sympatii do tańców wraz z Królową i nadworną Wróżką. Po inscenizacji wiersza A. Dorosz „Bal przebierańców” ruszyliśmy ochoczo do tańca. Były tańce z balonikiem, tańce w parach oraz pokaz różnych tanecznych figur. Zima jest bardzo szczodra i nasypała z chmur dużo śniegu, z którego powstały przepiękne i uśmiechnięte bałwanki. Nie zabrakło też magicznej chwili na konfetti przy karnawałowej muzyce. Humory dopisywały przy gorących rytmach samby i nie tylko.

2017-01-26 10:38

Warsztaty Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki: 19.12.2016

W bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie 19 grudnia odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Uczestniczyli w nich klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół wraz ze swoimi koordynatorami szkolnymi – Lucyną Olszewską, Małgorzatą Graban i Ewą Wołoszyn.

2016-12-23 13:15


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki